Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jesse SpencerObrazek

Datum narození : 12.02. 1979

Místo narození : Melbourne, Austrálie

Znamení : Vodnář

Životopis :Jesse Gordon Spencer (narozen 12. února 1979) je Australský herec nejvíce známý díky roli Dr. Roberta Chase v lékařském seriálu Dr. House.

Narodil se v Melbourne, v Austrálii. Má dva bratr, Tarneyho a Luka (oba jsou chirurgové), a sestru, Polly (momentálně praktikantka na medicíně). Jeho otec je praktický lékař.

Jesse Spencer navštěvoval Canterbury Primary School, Malvern Central School a Scotch College. Zatímco na Scotch zkoušel dlouhotrvající telenovelu, Neighbours (Sousedé). Dále směřoval své úsilí na svou VCE kvalifikaci, zatímco pracoval na show, a promoval v roce 1997. Také v jednom rozhovoru pro jeden magazín odhalil, že byl jednou spolubydlícím Jamese McAvoye, když ve dvaceti bydlel v Londýně.

Spencer je dobře známý v Australii a Velké Britanii jako Billy Kennedy z (už jmenované) australské telenovely Neighbours. Svou roli hrál šest let (od 1994 do 2000). Od té doby se objevil v dramatu Death in Holy Order, dále ve filmech Uptown Girls a Swimming Upstream. A roce 2001 si zahrál jednu z hlavních rolí v Sestrách v Londýně po boku Mary-Kate a Ashley Olsen.

Nyní sídlí ve Spojených státech a hraje Dr. Roberta Chase v seriálu Dr. House, který nejspíš všichni znáte, po boku Hugha Laurie v titulní roli. Jesse byl také představitelem bývalého snoubence Jennifer Morrison ve filmu Flourish.

Obrazek

Opravdu se s Jennifer Morrison (představitelka Dr. Allison Cameronové) zasnoubil 23. prosince 2006. Podle rozhovoru se Spencerem a Morrison v InStyle Weddings, se pár potkal v březnu 2004 na letišti ve Vancouveru, kde byli na své cestě na natáčení první epizody Dr. House. Morrison a Spencer také uvedli, že se veznou v v Los Angeles později v roce 2007. Nicméně v srpnu 2007 pár oznámil, že byli odvolání z jejich závazku.

Jesse Spencer hrál od deseti let na housle a také na klavír s kytaru. Podle rozhovoru v magazínu je fanouškem Battlestar Galactica.

Filmografie : 2004  Dr. House (House M.D.)    ...Dr. Robert Chase
2003  Plavat proti proudu (Swimming Upstream)    ...Tony Fingleton
2003  Holky z lepší společnosti (Uptown Girls)    ...Neal
2003  Smrt pod ochranou církve (Death In Holy Orders)    ...Raphael Arbuthnot
2001  Sestry v Londýně (Winning London)    ...Lord James Browning Jr.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář